Wiadomości

Sondaż Kantar dla “Faktów” TVN: Spada poparcie dla Rafała Trzaskowskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

40 procent ankietowanych deklaruje, że w pierwszej turze wyborów prezydenckich zagłosuje na Andrzeja Dudę. Rafała Trzaskowskiego wskazało 27 procent respondentów – to wyniki najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24.

Na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę wskazało 40 procent ankietowanych. Poparcie dla kandydata popieranego przez Zjednoczoną Prawicę jest takie samo, jak w sondażu telefonicznym Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24 z 18 czerwca. Na drugim miejscu znalazł się kandydat Koalicji Obywatelskiej, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Głosowanie na niego w pierwszej turze zadeklarowało 27 procent respondentów. To o 5 punktów procentowych mniej niż w sondażu sprzed tygodnia.

Trzecie miejsce przypadło kandydatowi niezależnemu Szymonowi Hołowni, którego wskazało 13 procent odpowiadających (3 punkty procentowe więcej niż w poprzednim sondażu). Na Krzysztofa Bosaka (Konfederacja) zamierza głosować 7 procent ankietowanych (bez zmian), na Roberta Biedronia (Lewica) – 3 procent (wzrost o 1 punkt procentowy), a na Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL) – 2 procent (spadek o 1 pp.).

W badaniu ankietowani zostali również zapytani o to, na kogo zagłosowaliby 12 lipca, gdyby w drugiej turze wyborów znaleźliby się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. 47 procent respondentów deklaruje, że zagłosuje na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę (spadek o 1 punkt procentowy w porównaniu do badania z 18 czerwca). Na prezydenta Warszawy wskazało 45 procent ankietowanych (spadek o 3 punkty procentowe).

/tvn24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!