Wiadomości

Zniszczono “Okno życia”. “Musiało zostać wyłączone z użytku”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z piątku na sobotę nieznani sprawcy dokonali zniszczeń w “Oknie życia”, które znajduje się w centrum Bydgoszczy, a dokładnie w budynku klasztornym Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji.

Uszkodzone zostało specjalne łóżeczko, w którym zostawiane jest dziecko. – Oprócz tego do okna zostało wrzuconych wiele odpadów. To spowodowało, że miejsce musiało zostać wyłączone z użytku. Poza tym nie jest ono monitorowane ze względu na zachowanie anonimowości – mówi ks. prałat Wojciech Przybyła.

Miejsce, w którym bez żadnych konsekwencji można dyskretnie zostawić noworodka, było inicjatywą Ośrodka Adopcyjnego Caritas Diecezji Bydgoskiej, któremu patronuje święty Jan Paweł II. Od chwili jego powstania, czyli od 2009 roku, ocalone zostały aż cztery życia. – Szybkie działania naprawcze sprawiły, że okno ponownie funkcjonuje – dodał dyrektor diecezjalnej Caritas.

Nie było to pierwsze tego typu zdarzenie. – To nas nie zniechęca, a ratowanie ludzkiego życia zawsze będzie dla nas sprawą priorytetową – podkreślił ks. prałat Wojciech Przybyła. W mieście istnieje jeszcze drugie „Okno życia” przy ul Łowickiej 68, otwarte w 2019 roku.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!