Wiadomości

Zniszczono figurę Matki Bożej przywiezioną z Dachau

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przy koszalińskim kościele pod wezwaniem Ducha Świętego nieznani sprawcy zdewastowali kapliczkę i figurę Matki Bożej. „Figura ma niezwykłą wartość historyczną. Została przywieziona z Dachau przez byłego więźnia obozu koncentracyjnego” – napisał na Facebooku proboszcz parafii, ks. Paweł Wojtalewicz.

„Dzisiaj w nocy ktoś zdewastował kapliczkę i figurę Matki Bożej stojącą na naszym placu parafialnym przy kościele. Jest to dla nas bardzo smutne wydarzenie, szczególnie, że figura ma niezwykłą wartość historyczną. Została przywieziona z Dachau przez byłego więźnia obozu koncentracyjnego” – poinformował na fanpage’u parafii na Facebooku jej proboszcz.

Sprawcy dewastacji połamali także drzewce flag narodowych zawieszonych przy szkole katolickiej i wybili szyby w parafialnych witrynach.

Proboszcz ks. Paweł Wojtalewicz poprosił o modlitwę za sprawców tego zdarzenia. Poinformował także, że w najbliższym czasie odbędzie się nabożeństwo ekspiacyjne za tę profanację.

O zdarzeniu parafia poinformowała policję. – Wykonujemy czynności. Przesłuchujemy świadków i zabezpieczyliśmy monitoring – powiedziała rzecznik prasowa koszalińskiej policji.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!