Świat Wiadomości

Znana aktorka Whoopi Goldberg stwierdziła: “Holokaust nie dotyczy rasy”. Teraz musi przepraszać…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Holokaust nie dotyczy rasy – powiedziała Whoopi Goldberg w “The View”, talk show stacji ABC. Amerykańska aktorka i prezenterka przeprosiła za swoją wypowiedź.

Jednym z tematów poruszanych w programie była decyzja Kuratorium Oświaty w hrabstwie McMinn w stanie Tennessee. Kuratorium usunęło opowiadającą o Holokauście powieść graficzną “Maus” ze swojego programu nauczania języka angielskiego w ósmej klasie, powołując się na “szorstki, niestosowny język” i rysunek przedstawiający nagą kobietę.

Podczas dyskusji Whoopi Goldberg powiedziała, że ​​jest zaskoczona, że ​​nagość, a nie sam Holokaust, wydaje się niepokoić radę szkolną. Współprowadząca Joy Behar odpowiedziała, że ​​obawy związane z nagością były prawdopodobnie pretekstem, by odwrócić uwagę od historii, w której biali ludzie są tymi złymi.

– To biali ludzie robią to białym ludziom, więc wszyscy będziecie walczyć między sobą – powiedziała Goldberg.

W dalszej części programu aktorka stwierdziła, że “Holokaust nie dotyczy rasy”, tylko “nieludzkiego zachowania człowieka wobec człowieka”. Dodała też, że dotyczył “dwóch białych grup ludzi”.

W poniedziałkowym oświadczeniu Goldberg powiedziała, że ​​popełniła błąd.

“W dzisiejszym programie powiedziałam, że w Holokauście »nie chodzi o rasę, ale o nieludzkie zachowanie człowieka wobec człowieka«. Powinnam była powiedzieć, że dotyczy obu tych kwestii” – napisała na Twitterze.

“Naród żydowski na całym świecie zawsze miał moje wsparcie i nigdy się to nie zmieni. Przepraszam za ból, który spowodowałam” – dodała.

UUUUU Antysemityzm…

Źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!