Wiadomości

Znamy sondażowe wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich w Rzeszowie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Znamy już wyniki pierwszego sondażu powyborczego exit poll, które wskazują, że kandydat popierany przez opozycję zwyciężył w wyborach prezydenckich w Rzeszowie już w pierwszej turze. Na Konrada Fijołka oddało głos 55,8 proc. wyborców.

O fotel prezydenta Rzeszowa ubiega się czworo kandydatów. Są to: Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki , popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ “Solidarność”; Marcin Warchoł, wspierany przez b. prezydenta miasta Tadeusz Ferenca, Solidarną Polskę i Porozumienie, wiceminister sprawiedliwości ; Konrad Fijołek b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa, popierany m.in. przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050, a także Grzegorz Braun, poseł Konfederacji.

Tak przedstawiają się wyniki exit poll z IBS:
Konrad Fijołek – 55,80 proc.
Ewa Leniart – 25,10 proc.
Grzegorz Braun – 9,80 proc.
Marcin Warchoł – 9,30 proc.

– Bardzo, bardzo wam dziękuję drodzy rzeszowianie. To wy jesteście autorami tego historycznego sukcesu – powiedział Fijołek na konferencji prasowej.

– W Rzeszowie nie wygrała opcja, żadna formacja, żadna strona między nami i obywatelami. W Rzeszowie zwyciężyła jedność – powiedział.

– Teraz z Rzeszowa właśnie zacznie się powrót – do samorządności, do wolności, do demokracji – dodał.
Fijołek pogratulował także swoim kontrkandydatom i zaprosił ich do współpracy.

– Jeśli te wyniki się potwierdzą, od poniedziałku zakasuję rękawy i zabieram się do pracy. A wy, drodzy rzeszowianie, możecie jechać na zasłużone wakacje – oznajmił.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!