Wiadomości

Znaczny wzrost liczby zgonów z powodu zakażenia koronawirusem we Włoszech – to skutek korekty danych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O 474 do 28.710 wzrósł w sobotę we Włoszech bilans osób zmarłych, zakażonych koronawirusem – podała w sobotę Obrona Cywilna. W porównaniu z piątkiem doszło do znacznego wzrostu zgonów; dzień wcześniej było ich 269. To rezultat uzupełnienia danych z kwietnia.

Wyjaśnienie dotyczące znacznego wzrostu zgonów napłynęło z Lombardii, gdzie dokonano korekty danych na temat liczby zmarłych w kwietniu. Zwiększyła się ona o 282, gdy napłynęły raporty miesięczne ze wszystkich gmin regionu. Minionej doby w Lombardii zmarły 44 osoby, a zatem znacznie mniej niż w minionych tygodniach.

Na dwa dni przed wejściem Włoch w drugą fazę złagodzonych restrykcji i częściowego odmrożenia gospodarki liczba obecnie zakażonych zmniejszyła się od piątku o około 240 i wynosi ponad 100 tysięcy. Potwierdzono dotąd w kraju łącznie 209 tysięcy przypadków zakażeń.

Dotychczas wyleczonych zostało prawie 80 tysięcy chorych na Covid-19. W ciągu jednego dnia przybyło ich 1.665. Kolejny dzień z rzędu spadła liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii. Przebywa ich tam około 1.500.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!