Wiadomości

Zmowa przetargowa. Cztery osoby zatrzymane przez CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezes siedleckiego zakładu utylizacji odpadów, samorządowiec i dwóch przedsiębiorców zatrzymani przez CBA. Śledztwo dotyczy nieprawidłowości w związku z organizacją postępowań przetargowych.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali cztery osoby, w tym prezesa Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. z siedzibą w Siedlcach, burmistrza Miasta Kałuszyn oraz dwóch przedsiębiorców. Czynności przeprowadzono na terenie Mazowsza i Śląska.

Postępowanie w ramach którego przeprowadzono realizację dotyczy nieprawidłowości w związku z przetargami organizowanymi w Zakładzie Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Siedlcach oraz Urzędzie Miejskim w Kałuszynie w latach 2019-2021. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Lublinie-Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej.

Ustalenia śledczych wskazują na działanie podejrzanych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych poprzez wejście w nieformalne porozumienia w związku z organizowanymi przetargami. To pierwsza realizacja warszawskiej Delegatury CBA i Prokuratury Okręgowej w Lublinie- Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej w tej sprawie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!