Wiadomości

Zmotoryzowany Marsz Niepodległości – podano trasę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Marsz Niepodległości, który w tym roku odbędzie się w formie „rajdu” wyruszy w środę z ronda Dmowskiego i pojedzie do ronda Waszyngtona – poinformował we wtorek prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Jak przekazał podczas wtorkowej konferencji prezes Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz uczestnicy środowego rajdu pojadą z ronda Dmowskiego na drugą stronę Wisły, do ronda Waszyngtona. Tam zawrócą i przejadą ulicą do Dworca Centralnego. Następnie na rondzie Czterdziestolatka zrobią nawrót i z powrotem pojadą na rondo Dmowskiego. „Na tej pętli będą jeździły samochody” – powiedział Bąkiewicz.

Zwrócił się też do uczestników, którzy chcą wziąć udział zmotoryzowanym Marszu Niepodległości, aby ustawiali samochody od godz. 13.30, wjeżdżając od ronda Czterdziestolatka lub od placu Zawiszy, aby nie powodować zatorów w mieście. Natomiast wcześniej, by poruszali się po mieście lub zostawili auta na jakichś parkingach. „Od godz. 13.30 od placu Zawiszy wjeżdżamy Alejami Jerozolimskimi w stronę ronda Dmowskiego” – poinformował Bąkiewicz.

Jak podkreślił z kolei wiceprezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości Tomasz Kalinowski, w tym roku Marsz Niepodległości zmienia formułę na zmotoryzowaną.

„W tym roku dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników. To po ich prośbach zdecydowaliśmy się na zmianę tej formuły, także ze względu na bezpieczeństwo weteranów, którzy co roku uczestniczą w marszu. W tym roku idziemy, a raczej jedziemy pod hasłem »Nasza Cywilizacja, nasze zasady«. Serdecznie zapraszamy na godz. 14.00” – mówił wiceprezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!