Wiadomości

Zmiana na podium – najnowszy sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Pod koniec maja notowania PiS nieco się poprawiły. Z kolei Lewica wchodzi na podium, wyprzedzając tym samym ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni” – wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.

Jak wynika z badania United Surveys dla WP, “największą sympatią Polaków niezmiennie cieszy się Prawo i Sprawiedliwość. Na partię rządzącą swój głos oddałoby 36,2 proc. ankietowanych. Taki wynik oznacza wzrost o 1,5 pkt proc. względem poprzedniego badania.”

Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska z wynikiem 25,2 proc. wyborców. Jest to spadek o 1,8 pkt proc. w porównaniu z wynikiem z początku maja. “Podium zamyka Lewica, która wyprzedza formację Szymona Hołowni. Lewicowa koalicja może liczyć na poparcie 9,2 proc. respondentów. Tym samym notuje ona wzrost o 0,2 pkt proc.” – czytamy.

Kolejne miejsce należy do Polski 2050, na którą zagłosowałoby 8,4 proc. Oznacza to spadek o 0,9 pkt proc. W Sejmie znalazłyby się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe-Koalicja Polska z wynikiem 5,7 proc. (wzrost o 0,7 pkt proc.), a także Konfederacja z poparciem 5,2 proc. wyborców (spadek o 0,2 pkt proc.).

/wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!