Wiadomości

O. Grzegorz Kramer: „Homoseksualizm nie jest grzechem ani żadną pokusą”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Znany w internecie jezuita skomentował na Twitterze wpis w kontrowersyjny sposób. Czy podważył nauczanie Kościoła katolickiego?

Pewien anglikański pastor opublikował na platformie społecznościowej wpis, w którym stwierdza, że chrześcijanin nie może być częścią społeczności LGBT, a skłonności np. homoseksualne są pokusą do grzechu, z którą należy walczyć.

Wpis skomentował ojciec Grzegorz Kramer. “Homoseksualizm nie jest grzechem ani żadną pokusą. Czy Pana heteroseksualizm jest grzechem i pokusą? Tak je pan je przeżywa?” – napisał jezuita.

W komentarzach kilkoro użytkowników stwierdziło, że wypowiedzi księdza są niezgodne z nauczaniem Kościoła katolickiego.

Niestety o. Kramer unikał precyzyjnych odpowiedzi na wątpliwości uczestniczących w dyskusji użytkowników.

Katechizm Kościoła Katolickiego (KKK) jasno stwierdza, że „akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane”. Dalej czytamy, iż „w żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane”. W numerze 2357 KKK czytamy:

Homoseksualizm oznacza relacje między mężczyznami lub kobietami odczuwającymi pociąg płciowy, wyłączny lub dominujący, do osób tej samej płci. Przybierał on bardzo zróżnicowane formy na przestrzeni wieków i w różnych kulturach. Jego psychiczna geneza pozostaje w dużej części nie wyjaśniona. Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie, zawsze głosiła, że „akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane”. Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane.

Z zapisu w KKK wynika też, że pod pojęciem „homoseksualizmu” Kościół rozumie „relacje”. Relacja jest aktem, nie samą skłonnością. Można więc wysunąć wniosek, że zgodnie z nauczaniem KK niezgodne jest stwierdzenie poczynione przez o. Kramera.

/marsz.info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!