Wiadomości

Zmasowany nocny atak na Kijów. Rosjanie użyli rakiet różnych typów i dronów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Odłamki strąconych rakiet i dronów spadły na miasto…

W nocy 16 maja w Kijowie doszło do serii głośnych eksplozji. fragmenty rakiet spadły w rejonach szewczenkowskim, sołomiańskim, darnickim i obolońskim – poinformował szef Kijowskiej Miejskiej Administracji Wojskowej Sierhij Popko.

„Ósmy atak powietrzny na Kijów od początku maja! Tym razem nieprzyjaciel przeprowadził złożony atak z różnych kierunków jednocześnie, przy użyciu dronów, pocisków manewrujących i prawdopodobnie pocisków balistycznych. Był wyjątkowy pod względem zagęszczenia – maksymalna liczba pocisków atakujących w najkrótszym okresie czasu” – czytamy w komunikacie.

Według szefa kijowskiej administracji wojskowej zdecydowana większość celów wroga w przestrzeni powietrznej Kijowa została wykryta i zniszczona, największe zniszczenia spowodowane spadającymi odłamkami miały miejsce w rejonie sołomiańskim.

„Wstępnie spadające odłamki odnotowano w stołecznych rejonach: sołomiańskim, szewczenkowskim, światoszyńskim, obołońskim i darnickim. Największe zniszczenia wystąpiły w rejonie sołomiańskim – doszło do pożaru budynku niemieszkalnego i kilku pojazdów. Pożar został ugaszony” – stwierdził Popko.

W rejonie sołomiańskim doszło do pożaru. Na miejscu ratownicy stwierdzili, że płoną 4 autobusy oraz garaż o łącznej powierzchni 200 metrów kwadratowych. Doszło również do zniszczenia pobliskiego budynku o powierzchni 200 metrów kwadratowych.

Dzisiejszej nocy ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła sześć rakiet X-47M2 „Kindżał”, dziewięć rakiet manewrujących „Kalibr”, trzy rakiety balistyczne lub przeciwlotnicze, sześć dronów „Shahed-136/131” i trzy inne drony.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!