Wiadomości

Zmarły trzy osoby ranne we wczorajszej strzelaninie w Malmö

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już pisaliśmy, w centrum Malmö leżącego na południu Szwecji Malmö doszło wczoraj wieczorem do strzelaniny. Najnowsze doniesienia mówią, iż rannych zostało w niej pięciu mężczyzn, przy czym trzej z nich zmarli w szpitalu. Najpewniej incydent był związany z porachunkami zwaśnionych gangów.

Do strzelaniny doszło w poniedziałek po godz. 20. Policja odgrodziła miejsce zdarzenia i zabezpiecza ślady. Nie wiadomo na razie, kto był sprawcą ani jakimi motywami się kierował.

Według świadków, oddano około 15-20 strzałów z broni automatycznej. Strzały miały paść z przejeżdżającego samochodu w kierunku grupki mężczyzn wychodzących z kawiarenki internetowej. Wszystko działo się w pobliżu komendy policji.

Jeden ze świadków opowiadał, że widział, jak rannych wsadzano do prywatnych samochodów, które odjechały „tak szybko jak to możliwe”.

Półtorej godziny po zdarzeniu policja podała, nie traktuje strzelaniny jako aktu terroru. Podkreślono, że nie ma powodu do ogłaszania alarmu.

Nieoficjalnie wiadomo, że co najmniej trzech spośród pięciu rannych mężczyzn miało wcześniej problemy z prawem. Dwóch poszkodowanych, 18- i 29-latek, zmarło w szpitalu.

Media zwracają uwagę, że w ostatnich latach na przedmieściach dużych miast w Szwecji dochodzi do walki gangów o terytorium. Wiele grup przestępczych w znacznym stopniu składa się z imigrantów.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!