Wiadomości

Zmarła Szwedka zgwałcona przez imigranta, zyskał na tym gwałciciel

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szwedka, która została zgwałcona przez afrykańskiego imigranta, który wszedł do jej pokoju w hostelu w Gällivare, zmarła przed rozpoczęciem procesu – informuje Voice of Europe.

Szokujące zdarzenie miało miejsce 20 sierpnia 2017 r. – wtedy to doszło do gwałtu ze szczególnym okrucieństwem. Sprawca został zatrzymany, po czym w grudniu został skazany. Gwałcicielem okazał się imigrant z Erytrei, który rzekomo na 19 lat, ale na profilu randkowym jego wiek jest określony na 22 lata.

Choć sprawca został aresztowany, żyła ona w strachu. Świadkowie twierdzą, że po zgłoszeniu napaści groził jej afrykański przyjaciel gwałciciela. Inny świadek mówił, że kobieta bała się zostać w hostelu, ponieważ twierdziła, że ​​Afrykanie „wrócą, by się zemścić”.

Należy odnotować, że szwedzki sąd wydał bardzo łagodny wyrok: imigrant został skazany na dwa lata więzienia i nie musi płacić żadnego odszkodowania, ponieważ jego ofiara zmarła.

Afrykanin nie zostanie deportowany, ponieważ sytuacja w jego ojczystym kraju jest uważana za „niebezpieczną”, mimo że Erytrea ani nie cierpi głodu, ani jest zagrożona wojną czy przemocą / prześladowaniami. Obrazuje to moralnie bankructwo systemu azylowego w Szwecji.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!