Wiadomości

Zmarła Ilona Kuśmierska-Kocyłak. Pamiętamy ją z trylogii filmowej “Sami swoi”…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie żyje aktorka Ilona Kuśmierska-Kocyłak. O jej śmierci poinformowała rodzina. „Żegnaj, kochana, odeszłaś tak nagle i niespodziewanie” – napisał na jej facebookowym profilu mąż Ireneusz Kocyłak. Miała 74 lata.

„Jeszcze wczoraj bawiłaś się pod Wrocławiem w towarzystwie rodziny „Samych Swoich”, w rocznicę jej powstania… Cieszyliście się, wspominaliście bliski waszemu sercu tryptyk Sylwestra Chęcińskiego… Szczęśliwa, nocą wróciłaś do Warszawy, aby nazajutrz ucałować najmłodszą wnuczkę, która właśnie skończyła dwa latka, uściskać czteroletniego wnuka, kochanych syna i synową. Ale nie doczekałaś rana” – wspomina jej ostatnie dni mąż Ilony Kuśmierskiej-Kocyłak.

„Jesteśmy wszyscy przy tobie – twoje córki, zięciowie, syn z synową, wnuczęta i jeszcze nieświadome tego, co się stało, prawnuki. Schodzą się przyjaciele, bliższa i dalsza rodzina. (…) To ty miałaś mnie opłakiwać, jesteś przecież… byłaś… młodsza” – dodał IreneuszKocyłak.

Ilona Kuśmierska-Kocyłak urodziła się 16 czerwca 1948 roku w Zabrzu. Uczyła się w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 1970 roku. Pracowała jako aktorka i reżyser dubbingowy. Zagrała rolę Jadźki Pawlakowej w trylogii filmowej w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego: „Sami Swoi”, „Nie ma mocnych”, „Kochaj albo rzuć”. Występowała też m.in. w takich filmach jak: „Ogłoszenie matrymonialne”, „Dziecinne pytania”.

Jako reżyser dubbingu pracowała m.in. przy takich tytułach jak: „Scooby Doo i Bracia Boo”, „Laboratorium Dextera”, „Królik Bugs i Struś Pędziwiatr: Szalony Pościg”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!