Polska Wiadomości

Zmarłą aktorka Anna Stankówna, przeżyła 82 lata

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal telewizjarepublika.pl w wieku 82 lat zmarła znakomita polska aktorka filmowa i teatralna – Hanna Stankówna. Widzowie najbardziej zapamiętali ją z niezwykłej roli, w jaką wcieliła się w kultowym filmie “Seksmisja” Juliusza Machulskiego.

Aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna oraz radiowa. Absolwentka PWST w Warszawie, którą ukończyła w 1959 roku. Zagrała w kilkudziesięciu filmach i serialach m. in. w takich jak: „Samotność we dwoje”, „Trędowata”, ’07 zgłoś się”, „Seksmisja”, „Panna z mokrą głową”, „Złoty środek”, „Barwy szczęścia” czy „Na Wspólnej”. Występowała także w słuchowisku radiowym „W Jezioranach”. Została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi w 1987 roku, a osiem lat później Złotym Krzyżem Zasługi.

Była związana m.in. z Teatrem Polskim, w którym – mimo przejścia na emeryturę w 1999 r. – jeszcze w 2006 r. wystąpiła w roli Matki w spektaklu “Kordian” w reżyserii Pawła Passiniego.

Do dziś najbardziej znana jest z roli w filmie “Seksmisja”, w którym wcieliła się w rolę bezwzględnej dr Tekli, szefowej „Genetix”.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!