Europa Polska Wiadomości

Zmarł Zygmunt Bauman

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zmarł Zygmunt Bauman, na portalu gazeta.pl ukazały się teksty opiewające jego życiorys, w ślad za Gwiazdą Śmierci poszły polskojęzyczne portale, jak Onet.pl. Chcemy stosować się do Rzymskiej zasady, aby o zmarłych mówić dobrze, albo wcale, dlatego też napiszemy kilka słów prawdy.

Zygmunt Bauman, był bowiem oddanym synem komunistycznej ideologii, osobiście dowodził oddziałem, który miał rozprawiać się z żołnierzami wyklętymi. Był także agentem Informacji Wojskowej, pod pseudonimem „Semjon”. Swoje oddanie zbrodniczej ideologii tłumaczył młodym wiekiem. Nigdy jednak nie przeprosił za swoje czyny, ani nie potępił komunizmu. W wywiadzie udzielonemu The Guardian bagatelizował swoją rolę w utrwalaniu komunizmu, podając  informację którym przeczą oficjalne dokumenty. W jednym z takich dokumentów możemy przeczytać(o Baumanie): “Jako Szef Wydziału Pol-Wych operacji bierze udział w walce z bandami. Przez 20 dni dowodził grupą, która wyróżniła się schwytaniem wielkiej ilości bandytów. Odznaczony Krzyżem Walecznych”

 

Media milczą o tej karcie życiorysu Zygmunta Baumana. A dzisiejszy dzień, jest doskonałą przestrogą dla innych, aby się nawrócić i odpokutować za błędy przeszłości. Czas bowiem biegnie nieubłaganie.

Zygmunt Bauman miał 91 lat.

 

Źródła: http://wpolityce.pl/polityka/160560-kim-naprawde-jest-zygmunt-bauman-przeczytaj-tajny-dokument-bezpieki-i-tlumaczenia-socjologa-dla-brytyjskiej-prasy

http://niezalezna.pl/91934-zygmunt-bauman-nie-zyje

onet.pl

wp.pl

gazeta.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!