Europa Wiadomości

Zmarł wybitny konserwatywny filozof Roger Scruton

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl w wieku 75 lat po kilku miesiącach walki z rakiem zmarł brytyjski filozof Roger Scruton – jeden z najsłynniejszych współczesnych myślicieli konserwatywnych.

Roger Scruton był jednym z najsłynniejszych brytyjskich konserwatystów i antykomunistów. Napisał ponad czterdzieści książek z dziedziny filozofii, polityki, kultury, krytyki literackiej. Jego prace tłumaczono na wiele języków.

W 2019 Scruton otrzymał z rąk polskiego ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego Doroczną Nagrodę MKiDN w kategorii Architektura.

Jego najsłynniejsze prace to: „Co znaczy konserwatyzm?”, „Jak być konserwatystą?”, „Zielona filozofia”, „Intelektualiści nowej lewicy”.

Brytyjski filozof od pół roku walczył z rakiem. Informacja o śmierci Scrutona pojawiła się na oficjalnej stronie filozofa. „Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Sir Rogera Scrutona. Umiłowany mąż Sophie, uwielbiany ojciec Sama i Lucy oraz ceniony brat Elżbiety i Andrei, zmarł w niedzielę 12 stycznia (…) Walczył z rakiem przez ostatnie 6 miesięcy. Jego rodzina jest ogromnie dumna z niego i ze wszystkich jego osiągnięć”, napisano.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!