Wiadomości

Zmarł Leonard Pietraszak. Zapamiętamy go jako pułkownika Dowgirda z serialu „Czarne Chmury” czy Gustawa Kramera z „Vabanku”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zmarł aktor Leonard Pietraszak. Informację przekazał prezes ZASP Krzysztof Szuster. Odtwórca roli Gustawa Kramera z serii filmów „Vabank” miał 86 lat.

Leonard Pietraszak urodził się 6 listopada 1936 w Bydgoszczy. Jako mały chłopiec mieszkał z rodziną przy ul. Gdańskiej. W tym mieście ukończył liceum i rozpoczynał swoją przygodę z aktorstwem. Grał w teatrze, filmach i telewizji. Popularność przyniosły mu role m.in. w serii filmów „Vabank”, serialach „Czterdziestolatek”, „Czarne chmury” i „Kariera Nikodema Dyzmy”.

W 2012 roku Leonard Pietraszak odsłonił swój podpis w Bydgoskiej Alei Autografów przy ul. Długiej, a w 2018 r. odbierał tytuł Honorowego Obywatela Bydgoszczy. – Jestem szczęśliwy, że tak pięknie państwo mnie przyjęliście. To jest niesamowite. Takie odznaczenie długiej mojej drogi życiowej i zawodowej to zaszczyt – mówił wówczas. W listopadzie 2022 r. aktor skończył 86 lat. Zostanie pochowany na Cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy.

/Polsat News/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!