Wiadomości

Zmarł Janusz Sanocki. Były poseł przegrał walkę z COVID-19

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zmarł Janusz Sanocki. Były poseł od kilkunastu dni przebywał w szpitalu po zakażeniu koronawirusem. Miał 66 lat.

Janusz Sanocki w połowie listopada poinformował, że zachorował na COVID-19. Były poseł opublikował na swoim Facebooku oświadczenie dotyczące swojego stanu zdrowia. Przekazał wówczas, że został przyjęty do szpitala z silnym zapaleniem płuc, a wcześniej przez trzy dni czekał na wynik testów.

Sanocki krytycznie odnosił się do walki z pandemią koronawirusa. W poście, w którym informował o zakażeniu napisał: “Podtrzymuję wszystkie moje krytyczne uwagi na temat wariackiej i robionej na pokaz rzekomej ‘walki’ z covidem. Trzymajcie kciuki, żeby mnie nie pożarło”.

Na początku grudnia pojawiła się informacja o krytycznym stanie Sanockiego. “W dniu wczorajszym stan Janusza Sanockiego znacznie się pogorszył. Wczoraj został przewieziony ze szpitala w Opolu do Kędzierzyna Koźla. Jest w śpiączce farmakologicznej pod respiratorem. Janusz bądź silny i przetrwaj” – pisał na początku grudnia na Facebooku Jerzy Jachnik, były poseł Kukiz ’15.

W poniedziałek o śmierci byłego parlamentarzysty na swojej stronie internetowej Nowiny Nyskie. Janusz Sanocki był burmistrzem Nysy (1998 – 2001) oraz posłem na sejm RP VIII kadencji. W czasach PRL działał w opozycji antykomunistycznej. Był także przedsiębiorcą. Sanocki zmarł w wieku 66 lat.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!