Wiadomości

Zmarł Bill Gates Senior, ojciec założyciela Microsoftu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zmarł William H. Gates, znany też jako Bill Gates Senior. Ojciec założyciela Microsoftu miał 94 lata.

„Mój tata odszedł wczoraj spokojnie w domu, otoczony rodziną” – napisał Bill Gates na swoim blogu. “Czujemy żal, ale i wdzięczność. Odejście mojego taty nie było nieoczekiwane – miał 94 lata, a jego zdrowie pogarszało się”– podkreślił.

William H. Gates był weteranem II wojny światowej i współzałożycielem firmy prawniczej z siedzibą w Seattle. Zmarł w swoim domu w Hood Canal w Seattle.

„Wszyscy mieliśmy dużo czasu, aby zastanowić się, jakie mamy szczęście, że mieliśmy tego niesamowitego mężczyznę w naszym życiu przez tyle lat. (…) Mądrość, szczodrość, empatia i pokora mojego taty miały ogromny wpływ na ludzi na całym świecie” – napisał Bill Gates.

Miliarder przyznał, że jego ojciec miał wpływ na początki działalności Microsoftu, a także kluczowe momenty w firmie. “Mój tata odegrał podobną rolę dla Howarda Schultza ze Starbucks, pomagając mu w kluczowym momencie w jego życiu biznesowym” – wspomina syn Gatesa Seniora.

„Doświadczenie bycia synem Billa Gatesa było niesamowite. Ludzie pytali mojego tatę, czy to prawdziwy Bill Gates. Prawda jest taka, że ​​był wszystkim, czym staram się być. Będę za nim tęsknić każdego dnia” – napisał miliarder.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!