Wiadomości

Zmarł 83-letni mężczyzna, który został pogryziony przez własnego psa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

83-latek został dotkliwie pogryziony przez swojego psa. Do tego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na prywatnej posesji w powiecie hrubieszowskim. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Zwierzę zostało zabezpieczone przez lekarza weterynarii do badań. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19:00 na terenie gminy Horodło. Dyżurny hrubieszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie na jednej z posesji doszło do pogryzienia mężczyzny przez psa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 83-latek będąc na swojej posesji wszedł do kojca w celu nakarmienia zwierzęcia. W pewnym momencie pies rzucił się na niego i zaczął go gryźć, po czym wybiegł za rannym panem na podwórko. Krzyk 83-latka usłyszał jego syn, który szybko odciągnął od niego psa, a następnie zamknął w kojcu. Sam natychmiast udzielił pomocy ojcu i wezwał na miejsce pogotowie. Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej, mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych ran.

Jak ustalono, pies był w tej rodzinie od 3 lat i nigdy wcześniej nie zachowywał się agresywnie. Miał również aktualne szczepienia. Zwierzę zostało zabezpieczone przez lekarza weterynarii do badań. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak
Policja Lubelska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!