Wiadomości

Złoto i brąz – kapitalny występ naszych zawodniczek w rzucie młotem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Anita Włodarczyk zdobyła trzeci złoty medal igrzysk olimpijskich! Ale to nie koniec dobrych wiadomości ze stadionu lekkoatletycznego w Tokio. Brązowy medal wywalczyła druga z reprezentantek Polski – Malwina Kopron! Srebro dla Chinki Zheng Wang.

Na starcie stanęły trzy Polki i wszystkie… spaliły pierwszą próbę – Włodarczyk i Kopron posłały młot w siatkę, natomiast Joanna Fiodorow rzuciła poza promień.

Włodarczyk pokazała klasę w drugim podejściu – uzyskała 76,01 m i wyszła na prowadzenie. Fiodorow też zaprezentowała się dobrze – 73,09 m dało jej pewny awans do wąskiego finału. Co ciekawe identyczną odległość uzyskała Kopron.

W trzeciej próbie Anita Włodarczyk jeszcze się poprawiła – dzięki odległości 77,44 umocniła się na prowadzeniu. Lepszą odległość uzyskała także Joanna Fiodorow (73,46), a Malwina Kopron znów spaliła.

A Włodarczyk rozpędzała się z każdym rzutem. W czwartej próbie miała 78,48. Poprawiała się też Kopron – najpierw posłała młot na 74.11, a następnie na 75.49 metr, co dało jej drugie miejsce! Niestety, w ostatniej próbie Zheng Wang rzuciła 77.03 i wyprzedziła Malwinę Kopron.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!