Wiadomości

Ziobro wytoczy proces „Gazecie Wyborczej” za kłamstwa w artykule o rejestrze pedofilów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister sprawiedliwości zapowiedział wytoczenie procesu na drodze cywilnej przeciwko „Gazecie Wyborczej” i tym, którzy będą powielać jej kłamstwa. Chodzi o nieprawdziwe informacje w artykule nt. rejestru pedofilów.

Dziennikarze z Czerskiej twierdzą, że Ministerstwo Sprawiedliwości chroni pedofilów i celowo prowadzi operację ukrywania księży skazanych za to przestępstwo.

To kłamstwa, nikczemne pomówienia i insynuacje – powiedział minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Resort nie chroni żadnej grupy zawodowej czy społecznej przed odpowiedzialnością za przestępstwa pedofilii. Wszyscy są traktowani przez ten system tak samo – zapewnił.

– Każdy, kto zna moją konsekwencję w zakresie zwalczania przestępczości, w szczególności pedofilskiej, wie, że konsekwentnie przez całą swoją drogę profesjonalną w obszarze zmiany prawa zmierzałem – napotykając niejednokrotnie na różnego rodzaju problemy i krytykę – do zaostrzenia odpowiedzialności karnej w tym obszarze i do napiętnowania na wszelkie możliwe sposoby tych, którzy tego rodzaju nikczemnych przestępstw się dopuszczają. Dotyczy to wszystkich osób jakichkolwiek kategorii zawodowych. Kłamstwem jest insynuacja przebijająca się z tego artykułu, że ten rejestr pozwala w jakikolwiek sposób manipulować danymi, które są wprowadzone do tego systemu w oparciu o wyroki orzekane przez polskie sądy – powiedział minister sprawiedliwości.

W Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym są skazani, których precyzyjnie wskazuje ustawa. Takich osób jest obecnie 3355. Tylko część z nich – sprawcy najpoważniejszych czynów, głównie gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem – zgodnie z ustawą została umieszczona w rejestrze publicznym. W ogólnodostępnej części znajduje się 826 nazwisk.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!