Wiadomości

Ziobro: Solidarna Polska zgłosi własny projekt ustawy o Sądzie Najwyższym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zarząd Solidarnej Polski podjął decyzję o zgłoszeniu naszego własnego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym – poinformował w sobotę Zbigniew Ziobro.

W sobotę odbył się Zarząd Krajowy Solidarnej Polski. Lider partii Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej poinformował o trzech uchwałach, które zostały podjęte.

– Pierwsza z nich dotyczy kwestii odrzucenia szantażu formułowanego przez unijne instytucje w myśl zasady “pieniądze za suwerenność”. Nie zgadzamy się, by w zamian za należne Polsce środki europejskie, które z tytułu traktatów i członkostwa Polsce się należą, Polska przekazywała zwierzchność nad sądami i polityką z Warszawy do Brukseli – mówił minister sprawiedliwości.

– Po drugie zarząd Solidanrej Polski podjął decyzję o zgłoszeniu naszego własnego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym.(…) Będzie to jeden z projektów, do którego będziemy chcieli przekonać jako optymalnego w zakresie rozwiązań sytuacji w polskim sądownictwie – poinformował Ziobro. Projekt ma zostać zaprezentowany do najbliższej środy.

Trzecia uchwała dotyczy polityki klimatycznej Unii Europejskiej forsowanej przez Fransa Timmermansa.

– Zarząd Solidarnej Polski domaga się odrzucenia próby narzucenia przez UE nowej wersji polityki klimatyczno-energetycznej zwanej Fit for 55 forsowanej przez komisarza Timmermansa, która spowodowałaby drastyczne zubożenie polskiego społeczeństwa i zapaść polskiej gospodarki – powiedział prokurator generalny dodając, że “nie po to Polacy wchodzili do Unii Europejskiej, by realizować fanatyczne cele prowadzące do pogorszenia jakości życia Polaków”.

Szacowany koszt wdrożenia programu Fit for 55 w Polsce wynosi 2,4 bln zł.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!