Wiadomości

Ziobro: Niemcy są sprawcami tego, że w Polsce nie ma środków z KPO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

To Niemcy są sprawcami tego, że w Polsce nie ma środków z Krajowego Planu Odbudowy. Polska jest okradana i wiodącą rolę w tej kradzieży odgrywa polityka niemiecka – stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, podkreślając, że teraz polski premier powinien przedstawić “plan B”.

Szef resortu sprawiedliwości odniósł się do doniesień tygodnika “Der Spiegel”, jakoby doszło do konfliktu wiceszefowej Komisji Europejskiej Very Jourovej i szefowej KE Ursuli von der Leyen w sprawie zaakceptowania polskiego KPO.

– Gazeta “Der Spiegel” usiłuje przedstawiać wersję, że to jakoby nie pani von der Leyen oszukała polski rząd i polskiego premiera, ale tak naprawdę za wszystkim stoi, przepraszam, nie chcę użyć sformułowania “wredna Czeszka”, ale pani Jourova. Otóż to są bajki dla grzecznych dzieci, to jest po prostu dalszy ciąg mataczenia ze strony Niemców – mówił minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski podczas konferencji prasowej w Koninie.

– Von der Leyen jest i była ważnym politykiem niemieckim, w sposób jawny oszukała polskiego premiera, oszukała prezydenta, naraziła na upokorzenie, wyjazdy do Brukseli, pokazywanie projektu (nowelizacji ustawy o SN – PAP), projekt został zaakceptowany, a dziś słyszymy, że to już nie wystarczy i stawiane są kolejne żądania – stwierdził Zbiigniew Ziobro.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!