Wiadomości

Ziobro: Janusz Kowalski ma się bardzo dobrze w partii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister sprawiedliwości był pytany podczas konferencji prasowej o przyszłość w rządzie i pozycję w Solidarnej Polsce wiceministra aktywów państwowych Janusza Kowalskiego.

Polska Agencja Prasowa podała kilka dni temu, że Kowalski straci tekę wiceministra. Na razie do dymisji nie doszło. Sprawa miała związek z niedawnymi wypowiedziami Janusza Kowalskiego, który negował rządową strategię negocjacyjną w Brukseli ws. nowego budżetu i był jednym z największych zwolenników weta.

Decyzja zapadła: Wiceminister z Solidarnej Polski straci stanowisko

– Pan Janusz Kowalski ma się bardzo dobrze w partii. Jest ważnym parlamentarzystą, wiceministrem. Widzę bardzo dobrą pracę pana ministra Kowalskiego zwłaszcza w zakresie przygotowywania rozwiązań instytucjonalnych związanych z sferą polskiej gospodarki, kodeksem handlowym, nad którym teraz pracuje, więc jest to człowiek niezwykle pracowity, wnoszący bardzo wiele – podkreślał Zbigniew Ziobro podczas środowej konferencji prasowej.

– Osobiście odważny, mający swoje poglądy, nie zawsze one są do końca podzielane – dodał.

– Jesteśmy partią demokratyczną, cieszę się z tego, że w naszej partii jest dyskusja, są różne poglądy, że możemy głosować i podejmować decyzje, które są później wiążące dla wszystkich, również dla pana posła i ministra Kowalskiego, który w pełni podporządkował się decyzji zarządu, że pozostajemy w koalicji, mimo że nie była to ostatecznie decyzja łatwa, bo związana z uwzględnieniem różnych racji, które ostatecznie zdecydowały właśnie o takim, a nie innym wyniku głosowania – stwierdził minister Ziobro.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!