Wiadomości

Ziobro: „Chciałem poprosić pana Timmermansa, by zaprzestał z butą i arogancją wypowiadać się o Polsce”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Chciałem poprosić pana Timmermansa, by zaprzestał z butą i arogancją wypowiadać się o Polsce. Zasługujemy na szacunek i tego szacunku kategorycznie się domagamy. Forma i kultura osobista mają duże znaczenie. Wiemy, co znaczy godność i wiemy, czym jest godność narodowa. Oczekujemy, by Pan nas szanował. Bez względu na to, że czasem się nie zgadzamy. Polska zasługuje na kategoryczny szacunek i tego będziemy się domagać – powiedział minister Zbigniew Ziobro na dzisiejszej konferencji prasowej.

– Druga rzecz to charakter tych żądań – mówił Ziobro. – Są one nieuprawnione. Konstytucja wyraźnie mówi, że sprawy wymiaru sprawiedliwości mieszczą się w zakresie wewn. uprawień naszego państwa i będziemy z tego korzystać. Sprawy te nie ulegają jakiejkolwiek presji, czy groźbom. Polska wymaga spokoju i spokojnego reformowania wymiaru sprawiedliwości, który jest jedną z największych bolączek polskiego społeczeństwa. Pan Timmermans może tego problemu nie rozumieć. W jego kraju władza sądownicza działa zupełnie inaczej. Inna jest nasza historia, doświadczenie i obyczaj – wymieniał Ziobro.

– Nie wiem czy Pan Timmermans zna inny kraj w Europie, w którym sędzia jest gotów wykonywać polecenia premiera, czy asystenta premiera na telefon. Nie wiem, czy pan Timmermans zna kraj, w którym skazuje się za walkę z korupcją funkcjonariuszy. Kraj, gdzie sądy orzekają, że swoich roszczeń dochodzić mogą 140-letni obywatele i ludzie są wyrzucani na bruk – podkreślił Zbigniew Ziobro.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!