Wiadomości

Ziemkiewicz: Zostałem zatrzymany za poglądy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zostałem zatrzymany za poglądy, które ponoć nie licują z wartościami uznawanymi w Wielkiej Brytanii – powiedział Rafał Ziemkiewicz. Kiedy dopytywał, jakie to są poglądy usłyszał od funkcjonariusza, który prowadził czynności służbowe w jego sprawie, że ten nie wie, nie zna, ale na pewno są niewłaściwe.

W sobotę Rafał Ziemkiewicz został zatrzymany przez brytyjskie służby. Do szokujących wydarzeń doszło na lotnisku Heathrow. Publicysta „Do Rzeczy” wylądował dzisiaj w Wielkiej Brytanii, gdzie towarzyszył córce, która miała rozpocząć naukę na Oxfordzie. Portal dorzeczy.pl opublikował dokument wydany przez brytyjski Urząd do Spraw Cudzoziemców. Wynika z niego, że Ziemkiewicz został zatrzymany z powodu… głoszonych poglądów politycznych.

„Wnioskował pan o pozwolenie na wjazd do Wielkiej Brytanii jako gość na dwa dni. Jednakże uważam, że wykluczenie pana ze Zjednoczonego Królestwa sprzyja interesowi publicznemu. Wynika to z pańskiego zachowania oraz głoszonych poglądów, które są sprzeczne z brytyjskimi wartościami i mogą być obraźliwe dla innych, a tym samym sprawiają, że uzyskanie możliwości wjazdu (na teren Wielkiej Brytanii – red.) jest niepożądane” – czytamy w oficjalnym dokumencie brytyjskich służb.

No cóż… Wielka Brytania, podobnie jak cała tzw. cywilizacja zachodnia, od lata stacza się w odmęty totalitaryzmu…

„Myślę, że mało kto ma na bagażu tak bajerancki klips z londyńskiego pierdla. Na dodatek więźniowie polityczni wchodzą nawet przed biznesklasą Bardzo serdecznie wszystkim dziękuje za wyrazy wsparcia” – napisał na twitterze Ziemkiewicz, dodając zdjęcie opatrzonej specjalną sprzączką walizki.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!