Wiadomości

Ziemkiewicz o Michniku: Kończy jako bezsilny, złośliwy dziad

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ostatnią aktywność redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” skomentował na Twitterze Rafał Ziemkiewicz. Publicysta tygodnika „Do Rzeczy” nawiązał w swym wpisie do powieści J.R.R. Tolkiena.

„Saruman. Był potężnym magiem po stronie dobra. Zdradził, sądząc że w sojuszu z Sauronem będzie tym ważniejszym, a co najmniej liczącym się. Przegrał wszystko i kończy jako Szarkej – bezsilny, złośliwy dziad, zdolny tylko do małych psot i bluzgania hobbitom” – napisał Rafał Ziemkiewicz.

Ziemkiewicz odniósł się w ten sposób do szkalującego Polskę tekstu Adama Michnika, który ukazał się w niedzielę na łamach hiszpańskiego dziennika „El Pais”.

„Polityka, przeciw której protestują niezależne polskie media, uczyniła je tak samo bezbronnymi, jak ich odpowiedniki w Rosji i na Węgrzech. W rzeczywistości, jak publicznie przyznał wicepremier Jarosław Kaczyński, faktyczny władca Polski, którego reżim bazuje na reżimie węgierskim Viktora Orbána…” – napisał. Michnik dodajął, że „pierwszą ofiarą, zarówno dawniej, jak i dziś, były media publiczne, które stały się megafonem Prawa i Sprawiedliwości Kaczyńskiego”.

„Oficjalne polskie media nawracają ludzi ciągłym strumieniem kłamstw i oszczerstw przypominających mistrzów propagandy, takich jak Joseph Goebbels i Andrei Zhdanov” – dodał.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!