Wiadomości

Ziejąca nienawiścią do Polski redaktorka Jewish.pl przesłuchana przez policję z związku z obrazą narodu polskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak inforumuje portal OKO.press, Katarzyna Markusz, redaktorka portalu Jewish.pl, została przesłuchana na policji w Sokołowie Podlaskim. Za kłamstwa o rzekomym współudziale Polaków w zagładzie Żydów oskarżył ją o „obrażanie narodu polskiego”. Grożą za to trzy lata więzienia

Wypowiedzi Katarzyny Markusz, redaktorki portalu Jewish.pl, to osoba, mogą służyć wręcz za modelowy przykład mowy nienawiści – przepełnione jadem, pełne kłamstw, inwektyw i wyzwisk. Pisaliśmy o tym zresztą nie raz.

To właśnie powyższy wpis wraz z podlinkowanym artykułem zmobilizował kogoś, by sprawą zainteresować prokuraturę.

Markusz zeznawała na policji w Sokołowie Podlaskim, gdzie mieszka. Przesłuchanie odbyło się 4 lutego 2021.

„Policjantka odczytała listę pytań, którą jej przysłano. Zapytała, czy piszę doktorat i w jakim celu napisałam ten artykuł” – relacjonowała Katarzyna Markusz w rozmowie z OKO.press, dla którego – oczywiście – plucie na Polskę i Polaków jest rzeczą jak najbardziej chwalebną, naganną zaś – ściganie za to.

Policjantka – jak relacjonowała hejterka z Jewish.pl – miała zapytać także, czy Markusz „chciała obrazić naród polski”.

„Oczywiście nie” – ponoć miała powiedzieć Markusz.

„Dostawałam wiele hejterskich wiadomości. Ale pierwszy raz ktoś złożył doniesienie do prokuratury” – dodała hejterka Markusz. „Uważam, że takie sprawy to marnowanie pieniędzy podatników. Powiedziałam to zresztą”.

Oczywiście, ci, którzy Polaków wciąż uważają za podludzi (niem. Untermenschen), w pełni solidaryzują się z Katarzyną Markusz. Miejmy nadzieję, że prokuratura nie ugnie się pod presją współczesnych nazistów i udowodni, że w Polsce nie mam przyzwolenia na mowę nienawiści.

/oko.press/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!