Wiadomości

Zgwałcił i więził przez cztery dni młodą kobietę. Uwolnili ją kontrterroryści z Katowic

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Myszkowa wspierani przez kontrterrorystów z Katowic zatrzymali 45-latka, podejrzanego o bezprawne przetrzymywanie kobiety, jej zgwałcenie oraz posiadanie i udzielanie narkotyków. Dzisiaj sąd zadecyduje o jego dalszym losie.

W niedzielę przed godziną 23.00 dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o bezprawnym przetrzymywaniu 22-letniej mieszkanki Żarek w jednym z ośrodków wypoczynkowych na terenie powiatu myszkowskiego. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawcą jest 45-latek dobrze znany myszkowskiej Policji. Niebezpieczny mężczyzna był wielokrotnie zatrzymywany, poszukiwany i odsiadywał wyroki za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu.

Działania na miejscu gdzie przetrzymywana była kobieta trwały przez całą noc. W poniedziałek przy wsparciu kontrterrorystów z Katowic doszło do zatrzymania przestępcy. Odbita z rąk 45-letniego oprawcy kobieta bezpiecznie wróciła do domu. 45-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj prokurator przedstawił mu 5 zarzutów: pozbawienia wolności wbrew woli pokrzywdzonej, udzielanie jej środków psychotropowych, wykorzystanie jej stanu odurzenia i doprowadzenie jej do obcowania płciowego, nękanie jej oraz posiadanie narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany. Prokurator wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Dzisiaj sąd zadecyduje o jego dalszym losie. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!