Polska Wiadomości

Zgodnie z decyzją rządu od 15 października w sklepach wracają godziny dla seniorów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Ochrona seniorów to sprawa najważniejsza – zapewnia premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, wracają godziny dla seniorów w sklepach i aptekach od godz. 10 do 12. Zmiana wejdzie w życie od czwartku 15 października.

– Dążymy do ustabilizowania sytuacji, aby dynamika wzrostu zachorowań była malejąca – zapewnił premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, strategiczne założenia na najbliższe tygodnie to ograniczenie liczby zgonów i zapewnienie bezpieczeństwa seniorom.

– Kolejnym celem jest utrzymanie gospodarki na normalnych obrotach, przy wprowadzaniu obostrzeń. Najbardziej wrażliwe branże nadal będą miały nałożone ograniczenia, ale strategia zakłada, by nie doprowadzić do zamknięcia gospodarki, jak miało to miejsce w marcu – dodał.

Premier zapowiedział powrót godzin dla seniorów. W sklepach i aptekach w godzinach 10-12 zakupy robić będą mogły jedynie osoby po 60 roku życia. – Godziny dla seniorów zaczną obowiązywać od czwartku 15 października. Wtedy też poinformujemy o kolejnych decyzjach – zapowiedział Morawiecki.

– Przekażemy 38 mln zł na wsparcie domów pomocy społecznej, dla lepszego zabezpieczenia sanitarnego – zapowiedział premier Morawiecki. Jak podkreślił, najważniejsza kwestia to ochrona seniorów.

– Osoby po 60., a przede wszystkim po 70. roku życia są najbardziej narażone na utratę życia i zdrowia. Nowe reguł, które wytyczamy, muszą stać się codziennością, szczególnie dla seniorów, którzy powinni się do nich stosować. Apelujemy, by osoby starsze pozostały w domach – powiedział szef rządu.

Od soboty 10 października cała Polska została objęta żółtą strefą. Z najnowszych danych Ministerstwo Zdrowia wynika, że tylko ostatniej doby przybyło 5300 zarażonych osób, na nieco ponad 28 tys. wykonanych testów.

Źródło: money.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!