Europa Wiadomości

Zełenski szantażuje Zachód milionami nachodźców z Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W środę podczas konferencji Reuters NEXT w Nowym Jorku za pośrednictwem łącza wideo przemówienie wygłosił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Odniósł się m.in. do perspektywy klęski Ukrainy w wojnie z Rosją. Pojawił się szantaż w stosunku do krajów Unii Europejskiej.

Zełenski szantażuje Zachód milionami nachodźców z Ukrainy. W swoim przemówieniu wprost zaznaczył, że jeśli jego kraj nie otrzyma takiej pomocy wojskowej, jakiej oczekuje, Ukraina przegra, a wówczas Zachód zostanie zalany dziesiątkami milionów uchodźców.

-Chcielibyśmy osiągnąć zauważalne rezultaty w tym roku. Nie musimy zaskakiwać wszystkich na świecie, potrzebujemy tego dla siebie. Porażka Ukrainy będzie oznaczała dziesiątki milionów uchodźców szukających schronienia w krajach NATOstwierdził Zełenski.

W wypowiedzi, którą cytuje agencja Reutera, nawiązał też do sytuacji na Bliskim Wschodzie. Nazwał tamtejszy konflikt “wielką tragedią”. Podkreślił jednak, że “nie można tego porównać z wojną na pełną skalę”. Tłumaczył, że wskutek ostatnich wydarzeń w Izraelu i Strefie Gazy zachodni przywódcy przekierowali swoją uwagę właśnie w tamtą stronę.

W swojej wypowiedzi odniósł się też do opublikowanych w środę sprawozdań Komisji Europejskiej, dotyczących przygotowania państw aspirujących do członkostwa w UE. W nich bowiem zostało zarekomendowane, aby Unia Europejska rozpoczęła negocjacje akcesyjne z Ukrainą.

-Dziś jest udany dzień. Oczywiście potrzebujemy tego, żeby zostać członkiem UE, ale przede wszystkim robimy to dla siebie – stwierdził.

W kwestii walki z korupcją, z którą od jakiegoś czasu walczy zawzięcie prezydent Ukrainy, przekazał: -Zrobiliśmy dużo, głównie w zakresie infrastruktury antykorupcyjnej, głosowaliśmy nad ustawami. Dalej zaznaczył, że Kijów wykazał już znaczny postęp w walce z łapówkarstwem.

Agencja Reutera przypomina, że o radykalnych krokach, które proponuje Zełenski w kwestii korupcji w Ukrainie, jest głośno już od kilku miesięcy.

NASZ KOMENTARZ: Zełenski wyraźnie jest wściekły z powodu wybuchu konfliktu w Strefie Gazy, który odciąga uwagę Zachodu od Ukrainy. Bredzi mówiąc, że tamten konflikt nie należy porównywać z wojną na pełną skalę, jaka ma rzekomo miejsce na Ukrainie. Po pierwsze, na Ukrainie nie ma konfliktu na pełną skalę. Po drugie w zaledwie dwa tygodnie żydowscy zbrodniarze zabili więcej cywilów (w tym dzieci) niż w ciągu 1,5 roku walk na Ukrainie. Konflikt bliskowschodni jest zdecydowanie bardziej krwawy.

Polecamy również: Znamy program tegorocznego Marszu Niepodległości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!