Wiadomości

Zełenski przekazał informację o ustanowieniu wspólnej kontroli celnej na granicy Polski z Ukrainą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przekazał informację o ustanowieniu wspólnej kontroli celnej na granicy Polski z Ukrainą. Decyzję w tej sprawie określił jako “historyczną”.

W niedzielę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił “historyczną decyzję” o ustanowieniu wspólnej kontroli celnej z Polską, podkreślając, że “jedność Ukraińców i Polaków jest czymś stałym, czego nikt nie złamie”.

– Znaleziono rozwiązanie, które zrewolucjonizuje porządek na naszej granicy – powiedział Zełenski podczas swojego wieczornego przemówienia wideo. – Wprowadzamy wspólną kontrolę celną z Polską. To znacznie przyspieszy procedury graniczne. Wyeliminuje większość zagrożeń korupcyjnych. Ale to także początek naszej integracji ze wspólną przestrzenią celną Unii Europejskiej. To historyczny proces – dodał.

Opisując stosunki polsko-ukraińskie Zełenski stwierdził, że wreszcie są one “na całkowicie czystych, szczerych podstawach, bez kłótni i starego konfliktowego dziedzictwa”.

– To osiągnięcie to historyczny dorobek naszego narodu. I chcę, aby na zawsze zachowało się braterstwo Ukraińców i Polaków Jak mówiłem dziś w obecności posłów, jedność Ukraińców i Polaków jest czymś stałym, czego nikt nie złamie – stwierdził ukraiński przywódca.

Zełenski powiedział również, że podpisał dekret wprowadzający nową nagrodę „w podziękowaniu tym miastom z krajów partnerskich, które najbardziej pomogły”. – A Rzeszów stał się pierwszym takim miastem. Można śmiało powiedzieć – miastem zbawicielem – podkreślił Zełenski.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!