Wiadomości

Zełenski: Bachmut jest już tylko w naszych sercach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dzisiaj Bachmut jest już tylko w naszych sercach – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który przebywa w Hiroszimie w Japonii na szczycie G7.

Wołodymyr Zełenski przed spotkaniem z amerykańskim prezydentem Joe Bidenem rozmawiał z dziennikarzami. W pewnym momencie został, czy miasto jest pod kontrolą wojsk ukraińskich, na co odpowiedział: „Sądzę, że nie”. – To jest tragedia. Tam już nic nie ma – powiedział. Jak zaznaczył, po walkach w mieście pozostało tylko wielu “poległych Rosjan”.

Słowa te zrozumiano jako przyznanie, iż Bachmut znalazł się pod kontrolą sił rosyjskich. Do tej pory bowiem Kijów dementował kolejne doniesienia strony rosyjskiej oraz szefa wagnerowców Jewgienija Prigożyna o przejęciu kontroli nad Bachmutem. Walki o miasto to jeden z najbardziej krwawych epizodów trwającej od 15 miesięcy inwazji rosyjskiej na Ukrainę.

Później jednak prezydent Ukrainy stwierdził, że został źle zrozumiany. – Na razie miasto zdecydowanie nie jest całkowicie opanowane przez Rosjan. Trzymamy się i walczymy dzięki odwadze naszych żołnierzy i naszej strategii – powiedział Wołodymyr Zełenski podczas konferencji prasowej w Hiroszimie podczas szczytu G7.

Według kanału twitterowego @Suriyakmaps oddziały ukraińskie wycofały się z Bachmutu w kierunku m. Iwaniwskie:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!