Polska Wiadomości

Zdjęcia Joe Bidena i Kamali Harris przed Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu kosztowały 10 tys. zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już wcześniej informowano na portalu epoznan.pl ekspozycja przygotowana przy wejściu do Urzędu Marszałkowskiego ma w tym miejscu wisieć przez miesiąc. Zdjęcia nie wszystkim się spodobały. W dniu jej zawieszenia zdjęcia prezydenta Joe Bidena i wiceprezydent Kamali Harris zostały zaklejone czarną taśmą.

Dziś ekspozycja była burzliwym tematem dyskusji podczas sesji sejmiku. Radni nie tylko wyrażali swoją opinię na ten temat, ale też pytali o koszt ekspozycji. Jak przekazał marszałek koszty to ponad 10 tysięcy złotych.

Z radością i nadzieją witam inaugurację kadencji Prezydenta Joe Bidena. Radość wynika z przekonania, iż przywróci on wizerunek USA jako państwa będącego wzorcem demokratycznych rządów. Państwa budującego relacje z sojusznikami oparte na wspólnych wartościach, nie zaś bezwzględnych interesach – wyjaśniał zaraz po wywieszeniu plakatów Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. Marszałek zapytany już wcześniej o koszty przygotowania bannerów, odpowiedział, że ‘nie były duże’.

Dziś marszałkowi zarzucano między innymi, że gdy wybory prezydenckie wygrał Andrzej Duda, podobnych gratulacji nie było.

Mają gest…

Źródło: epoznan.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!