Wiadomości

Zdewastowała pomnik Jana Pawła II. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniej Magdalenie B. – potwierdził portal tvp.info. Kobieta na fali protestów proaborcyjnych w październiku 2020 roku zdewastowała pomnik Jana Pawła II w Konstancinie-Jeziornie – informuje portal TVP Info.

Zdarzenie miało miejsce 24 października 2020 r., kiedy przez polskie miasta przetaczały się demonstracje przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Pomnik Jana Pawła II stojący w konstancińskim Parku Zdrojowym został oblany czerwoną farbą.

Prokuratura na podstawie zabezpieczonego nagrania monitoringu stwierdziła, że sprawczynią była Magdalena B. Kobieta usłyszała zarzuty. Podczas przesłuchania nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu, nie złożyła też wyjaśnień.

Jak potwierdziła w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz, 14 kwietnia śledztwo w tej sprawie zakończyło się skierowaniem aktu oskarżenia do sądu w Piasecznie.

– Magdalena B. oskarżona została o to, że 24 października 2020 r. w miejscowości Konstancin-Jeziorna w Parku Zdrojowym im. hrabiego Witolda Skórzewskiego znieważyła pomnik przedstawiający Jana Pawła II poprzez pomalowanie jego części – dłoni – czerwoną farbą, czym obraziła uczucia religijne innych osób wyznania rzymskokatolickiego, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej – poinformowała Skrzyniarz.

Czyn zarzucany oskarżonej zagrożony jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do dwóch lat.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!