Wiadomości

Zdemoralizowanymi dziewczynkami zajmie się sąd rodzinny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziewczynki kładły się na ruchliwej ulicy, zatrzymując w ten sposób samochody. Nagranie pojawiło się w mediach społecznościowych.

Funkcjonariuszom udało się rozpoznać dziewczynki. Jak mówi Wojciech Zeszot z biura prasowego pilskiej komendy, okazało się, że nie był to ich pierwszy wybryk.

Ustalono, że ze sprawą miało związek siedem dziewczynek w wieku od 11 do 13 lat, które w różnych konfiguracjach zachowywały się w sposób wykazujący wysoki stopień demoralizacji.

Nieletnie m.in. miały używać wulgaryzmów, pluć na przechodniów, spożywać alkohol, a także wchodzić bez pukania do przypadkowych domów i pod pretekstem skorzystania z toalety próbować okraść posesje.

Nastolatki za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

– Zebrany przez policjantów materiał ujawnił także, że związane ze sprawą nieletnie sprawiały szereg problemów wychowawczych w szkołach. Wobec jednej z nich prowadzone jest odrębne postępowanie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej pracownika oświaty – Zeszot.

Cała siódemka za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich, który zadecyduje o zastosowaniu wobec nich odpowiednich środków wychowawczych.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!