Wiadomości

Zdecydowana większość Polaków nie chce, aby Jarosław Kaczyński został premierem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według sondażu Instytutu Badań Pollster zdecydowana większość Polaków nie chce, aby Jarosław Kaczyński został premierem.

Według badania zleconego przez “Super Express” Polacy nie chcą, aby prezes Prawa i Sprawiedliwości został szefem polskiego rządu. Przekonanie to wyraża zdecydowana większość badanych.

Według sondażu aż 70 proc. ankietowanych nie chce Jarosława Kaczyńskiego na czele polskiego rządu. Z kolei dla 17 proc. badanych akceptuje taką możliwość. Zdania w tej kwestii nie ma 13 proc. respondentów.

O komentarz do tych wyników został poproszony prof. Antoni Dudek, politolog z UKSW.

– To potwierdza pewien paradoks, że lider formacji, która ma największe poparcie od sześciu lat, jest znacznie mniej popularny w społeczeństwie od tej formacji. To osobliwa sytuacja – stwierdził ekspert.

Prawo i Sprawiedliwość od dłuższego czasu jest zdecydowanym liderem wszystkich sondaży. Na partię Jarosława Kaczyńskiego rządzącą regularnie chce głosować ok. 35 proc. badanych.

W ostatnim badaniu Ipsos na zlecenie OKO.press PiS zdobyłoby 33 proc. głosów. To o 4 punkty procentowe więcej niż w poprzednim badaniu z lutego.

Z kolei według najnowszego sondażu Kantar na zlecenie Faktów TVN i TVN 24, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, obóz rządzący wygrałby z przewagą 9 punktów procentowych nad Koalicją Obywatelską, która z kolei nieznacznie, bo tylko o 1 proc. wyprzedza Polskę 2050 Szymona Hołowni.

Również sondaż IBRiS dla Onetu daje wygraną koalicji rządzącej. Chęć oddania głosu na obóz rządzący zadeklarowało 33,1 proc. respondentów. Na drugim miejscu w sondażu z wynikiem 17,1 proc. głosów uplasowało się ugrupowanie Szymona Hołowni.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!