Polska Wiadomości

Zdaniem posła Nowoczesnej Pawła Rabieja rodzic ma prawo zabić dziecko jeżeli taka jest jego wola

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł Nowoczesnej wziął udział w programie „Warto rozmawiać” na antenie TVP1. Jak zadeklarował, poparł „czarny protest”, bo uważa, że prawa kobiet to sfera, o której trzeba cały czas rozmawiać.

– O tym, że ludzkie życie zaczyna się od momentu poczęcia wiedzą dzieci w podstawówce. Tego nie odmawia nawet prof. Dębski, znany aborcjonista – ripostowała Anna Maria Siarkowska, poseł PiS.

Rabiej przekonywał, że aborcja nie jest tematem zastępczym, bo dotyczy fundamentalnego konfliktu między dwoma wartościami: „szacunkiem do życia, istnienia, także tego nowego istnienia, a wolnością wyboru i przeżycia tak jak chcę”.

Siarkowska z kolei zaznaczyła, że nie można przedkładać żadnego innego prawa ponad prawo do życia.  Prawo do życia ma większa wagę niż prawo wyboru kobiety. Państwo nie ma prawa różnicować ochrony prawa do życia ze względu na fazę jego rozwoju  zauważyła.

Jak się okazało Rabieja przeraża „państwo i politycy, którzy chcą nam urządzać życie tak jak uważają”.

Z kolei Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina przekonywała, że patrząc na obowiązujące prawo, nie można mówić o „kompromisie aborcyjnym”, bo ustawa powstawała w trakcie sporu i nie można mówić, że strony na coś się umówiły.  Ustawa była wynikiem sytuacji politycznej. Ta ustawa po 3 latach została rozmontowana przez SLD. Zapisy, które rozszerzyły prawo do aborcji, są do dzisiaj – dodała. Gdy „wykrywa się chorobę dziecka, proponuje się aborcję” – opisała obowiązujące prawo.

Paweł Rabiej ponownie protestował. Stwierdził, że „jak ktoś nie chce dokonywać aborcji, czyli w pani języku – zabijać dzieci, to nie musi tego robić”.

 A jak chce zabijać?  zapytała Kaja Godek, prywatnie matka dziecka z zespołem Downa.

 To niech to zrobi. To jego wybór – powiedział Rabiej z Nowoczesnej.

– To nie jest wybór. Tak samo jak to, że nie zabijam pana, mimo że nie podoba mi się to, co pan mówi. Tak samo zabicie dziecka nie jest wyborem — odpowiedziała Godek.

Źródło: wpolityce.pl/pch24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!