Wiadomości

Zbliża się maj, miesiąc Maryi! – rusza przedsprzedaż książki „Za przyczyna Maryi”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zbliża się maj – miesiąc Maryi! Nie da się ukryć, że postać Matki Bożej w naszym kraju ma ogromne znaczenie – to ku Jej czci kapłani odprawiają wzniosłe majowe nabożeństwa, a wierni odmawiają cząstki Różańca oraz litanię. Kult maryjny występuje w naszej kulturze od wieków, dowód na to może stanowić chociażby najstarszy zachowany wraz z melodią polski tekst poetycki „Bogurodzica”.

Matka Boża odgrywa wielką rolę w naszej historii – to w Jej ręce król Jan Kazimierz powierzył nasz kraj w czasie potopu szwedzkiego. Śluby lwowskie złożone w 1656 roku nie są jednak jedynym ważnym wydarzeniem łączącym Maryję z naszym narodem. Mówiąc o najeździe Szwedów na Polskę, nie można bowiem zapominać także o niezwykłej obronie klasztoru jasnogórskiego, w której powszechnie dopatruje się ingerencji samej Matki Bożej. Zwycięstwo to miało także symboliczne znaczenie ochrony chrześcijańskiego ducha narodu. W związku z tym, iż Maryja jest niezwykle istotną postacią dla naszego kraju – każdego roku trzeciego maja obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

W jaki sposób przygotować się na wszystkie poświęcone naszej Wspomożycielce uroczystości oraz jak wczuć się w szczególny charakter dedykowanego Jej miesiąca? Nie zapominajmy przede wszystkim o wyrażeniu wdzięczności za wszystkie wstawiennictwa, których mogliśmy dostąpić z Jej strony. Nasza wdzięczność nie mogłaby jednak być szczera bez zrozumienia wielkości Jej czynów. Aby w pełni uzmysłowić sobie, w jak ogromnym stopniu Matka Boża pomaga Swoim dzieciom w życiowych zdarzeniach, należy choć w pewnym zakresie zaznajomić się z Jej ingerencjami, których doświadczyli nasi przodkowie. Wydawnictwo 3DOM wyszło naprzeciw wymaganiom każdego wiernego katolika i w związku z tym, tuż przed majem, udostępnia pozycję idealnie przygotowującą do zrozumienia darów i łask płynących za wstawiennictwem Bożej Rodzicielki – publikacja tym samym ułatwia każdemu katolikowi w sposób świadomy celebrować wszystkie majowe nabożeństwa.

Książka „Za przyczyną Maryi” autorstwa Ojca Teodora Jakuba Naleśniaka koncentruje się na przedstawieniu licznych historii z życia ludzi, w których dopatrywać się można nadzwyczajnej ingerencji Matki Boskiej. Wszystkie opowieści zostały zaczerpnięte z wydawanego niegdyś miesięcznika „Róża Duchowna”. Dzieło udowadnia, że miłość Maryi do Swoich dzieci jest nieograniczona i ujawnia się nawet w momencie, gdy schodzą one na złą drogę. Kary grzeszników, którzy dopuścili się ubliżania Matce Bożej, również miały głębsze znaczenie – wymierzane były zawsze w taki sposób, by człowiek wiedział, za co sobie na nie zasłużył i tym samym mógł zrozumieć swój błąd. Zarówno dowody cudownej Opieki, jak i umoralniające kary, które za zadanie miały sprowadzić zbłąkaną owcę na właściwą ścieżkę, zostały gruntowanie opisane w dziele, które Wydawnictwo 3DOM pragnie, Drogi Czytelniku, złożyć w Twoje ręce.

Ten niezwykły zbiór pomoże nie tylko uzmysłowić sobie wielkość Maryi, ale także wzbudzi w nas jeszcze większą gorliwość w odmawianiu Modlitwy Różańcowej. Książka jest już dostępna w przedsprzedaży: https://3dom.pro/18461-o-teodor-jakub-nalesniak-za-przyczyna-maryi-przyklady-opieki-krolowej-rozanca-sw-tom-i.html

Serdecznie polecamy i zachęcamy do zaznajomienia się z tym niezwykle ciekawym i uświadamiającym dziełem, które z pewnością zupełnie odmieni u każdego z nas postrzeganie codziennych problemów.

https://3dom.pro/18461-o-teodor-jakub-nalesniak-za-przyczyna-maryi-przyklady-opieki-krolowej-rozanca-sw-tom-i.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!