Wiadomości

Zbigniew Ziobro: Dziś próbuje się walcem przejechać przez kraje UE, które chcą bronić swoich tradycji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziś próbuje się walcem przejechać przez kraje UE, które chcą bronić swoich tradycji, swoich wartości, swoje kultury – mówił Zbigniew Ziobro.

15 lipca Komisja Europejska wszczęła przeciwko Polsce procedurę w związku z podejrzeniem naruszenia unijnego prawa. Powodem były, przejęte przez niektóre polskie samorządy, uchwały sprzeciwiające się promocji ideologii LGBT.

KE chciała zbadać zgodność treści uchwał z prawem Unii Europejskiej, jednak – jak podkreślono w specjalnym oświadczeniu – “polskie władze to utrudniają”. Ponadto Komisja stwierdziła, że strona polska nie odpowiedziała w pełni i właściwie na jej zapytanie dotyczące charakteru i wpływu rezolucji o tzw. strefach wolnych od ideologii LGBT. “Instytucja obawia się, że deklaracje te mogą naruszać prawo UE o niedyskryminacji ze względu na orientację seksualną” – czytamy.

W czwartek rzecznik Komisji Europejskiej potwierdził, że KE otrzymała odpowiedź Polski na uwagi dotyczące samorządowych uchwał sprzeciwiających się ideologii LGBT.

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda wysłał pisma do samorządów, w których prosi o analizę i weryfikację tzw. uchwał anty-LGBT.

Zbigniew Ziobro zdecydowanie zaznaczył podczas piątkowej konferencji prasowej, że nie zgadza się z pismem, które wysłał Waldemar Buda.

– Jesteśmy zaskoczeni. Nie podzielamy stanowiska zawartego w tym piśmie. Chciałbym jasno powiedzieć, że Solidarna Polska nie była w żaden sposób konsultowana w sprawie listu, który wysłał minister Buda. Nie podzielamy argumentów tam podniesionych – stwierdził minister sprawiedliwości.

– Chcieliśmy przesłać jasny sygnał do samorządów w dniu dzisiejszym, że ta bezprawna skandaliczna działalność Komisji Europejskiej, która ma wszelkie cechy szantażu, która przeczy duchowi idei tworzenia Unii Europejskiej, nie powinna być w żadnym razie uwzględniana w działalności polskich samorządów – apelował Ziobro.

– Polscy samorządowcy powinni bronić swoich decyzji, swoich przekonań i też swojego honoru i nie powinni zmieniać uchwał, które z przekonaniem podjęli wtedy, kiedy pan Trzaskowski forsował skandaliczne rozwiązania związane z głęboką ingerencją w sferę wychowania dzieci i wprowadzania elementów ideologicznych, podkreślam, wbrew woli i wbrew zgodzie ze strony rodziców tychże dzieci – podkreślił.

Odniósł się również w mocnych słowach do działań Komisji Europejskiej w tej sprawie.

– Unia Europejska, która miała być miejscem dialogu, staje się miejscem używania brutalnego szantażu i siły mierzonej dzisiaj siłą ekonomiczną, chociaż słyszymy o planach budowy wojska, służb specjalnych – mówił polityk, zaznaczając, że, jako Solidarna Polska, nie godzą się na takie zmiany.

– Polska, wchodząc do Unii Europejskiej, zastrzegała swoją odrębność w zakresie wartości kulturowych. Unia Europejska była budowana jako mozaika państw kultur, języków i dziedzictwo różnych tradycji kulturowych, które nie zawsze są identyczne, ale to powinno być siłą Unii Europejskiej, a dziś próbuje się walcem przejechać przez kraje Unii Europejskiej, które chcą bronić swoich tradycji, swoich wartości, swoje kultury i które chcą szanować przede wszystkim wolę rodziców, wolę społeczeństwa – przypominał Ziobro.

– Bo przecież może się tak stać, oby tak się nie stało, że w Polsce, że na Węgrzech albo jakimkolwiek innym kraju zwycięża siły polityczne, będą miały mandat demokratyczny i zmienią tak prawo, że będzie ono zgodne z wolą ówczesnej większości i będzie się mieścić w tej narracji europejskiej – podkreślał minister.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!