Wiadomości

16-letnia Polka została zamordowana w Niemczech

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

16-latka została brutalnie zamordowana w okręgu Budziszyn. Młodą dziewczynę znaleziono w kompleksie garażowym. Ratownicy początkowo próbowali ją reanimować, ale w szpitalu zmarła w wyniku doznanych obrażeń. Policja szuka podejrzanego mężczyzny z ich “okolicy” – informuje dziennik “Die Welt”.

Do brutalnej zbrodni doszło w środę w małej miejscowości Grossroehrsdorf, w okręgu Budziszyn. Policjanci z wydziału zabójstw i technicy kryminalistyczni byli w czwartek na miejscu i przeszukiwali ewentualnych śladów.

„Obecnie poszukujemy podejrzanego w pobliżu miejsca, gdzie doszło do zabójstwa” – powiedział rzecznik policji. Przeprowadzano również rozmowy z sąsiadami.

„Otrzymaliśmy wiele wskazówek od ludności, które teraz badamy” – powiedział rzecznik. Podejrzany mężczyzna jest poszukiwany od środy. Policja nie udziela na razie żadnych informacji na temat ewentualnego sprawcy.

W mediach pojawiła się informacja, że młoda dziewczyna została zaatakowana nożem. Pojawiły się również spekulacje na temat możliwej kłótni z poszukiwanym mężczyzną. Policja jeszcze tego nie potwierdziła.

Dziennik „Bild” twierdzi, że ofiara to Wiktoria, z pochodzenia Polka. Mieszkała z rodzicami w oddalonym o siedem kilometrów Lichtenbergu, a do szkoły średniej uczęszczała w Grossroehrsdorfie.

/Die Welt, Bild/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!