Polska Wiadomości

Zbigniew Ziobro domaga się surowszego wyroku dla popularnego redakatora Piotra N.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal wp.pl prokuratura złoży sprzeciw od “pobłażliwego wyroku sądu”. Chodzi o sprawę znanego dziennikarza Piotra N., który potrącił kobietę na pasach. Sąd zdecydował, że mężczyzna ma zapłacić 6 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki 77-latce, którą potrącił. Z tą decyzją nie zgadza się Zbigniew Ziobro.

Jak powiedział Ziobro w rozmowie z “Super Expressem”, w ocenie wielu ludzi kara wymierzona przez sąd jest niewspółmierna do winy.

– Przecież red. N. potrącił kobietę na pasach, a do tego nie miał ani uprawnień do prowadzenia auta, ani aktualnych badań technicznych samochodu, ani nawet ubezpieczeniowej polisy. Takim zachowaniem okazywał rażące lekceważenie bezpieczeństwa ruchu drogowego – podkreślił minister sprawiedliwości.

– Wypadki się zdarzają, ale Polacy oczekują, że prawo będzie równe dla wszystkich bez względu na to, czy sprawca to osoba znana czy nie. Wpływowy dziennikarz, który zresztą lubi moralizować, nie jest świętą krową. Dlatego prokuratura złoży sprzeciw od tego pobłażliwego wyroku – dodał w rozmowie z “Super Expressem” prokurator generalny.

Czy uważacie, że wyrok wobec Piotra N> był zbyt pobłażliwy? Piszcie w komentarzach.

Źródło: wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!