Polska Wiadomości

Zbigniew Ziobro zapowiedział anulowanie wyroku dla łódzkiego drukarza, który odmówił świadczenia usług środowiskom LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Czekam na uzasadnienie, kiedy ono zostanie sporządzone, na pewno skieruję kasację do Sądu Najwyższego. Uważam ten wyrok za błędny, naruszający konstytucyjną zasadę wolności sumienia – powiedział wczoraj na antenie radiowej „Jedynki” prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

W maju 2015 roku drukarz z Łodzi odmówił wydrukowania materiałów promocyjnych fundacji Business Forum, wskazując iż nie chce popierać środowiska LGBT. W lutym 2016 roku Rzecznik Praw Obywatelskich złożył zawiadomienie na policję o możliwości popełnienia wykroczenia na podstawie art. 138 kw. W sprawę zaangażowała się też fundacja Ordo Iuris, która pomogła drukarzowi w procesie sądowym.

– Nie może być tak, że zmusza się ludzi do wykonywania czynności, które są w sposób jaskrawy sprzeczne z ich wewnętrznymi przekonaniami – mówił Ziobro. – To jest fundamentalna zasada wolności, ja stoję po stronie wolności (…) Chodzi mi o to, żeby środowiska homoseksualne nie wymuszały pod pretekstem homofobii angażowania się w ich ideologiczne pomysły przez ludzi, którzy się z nimi stanowczo nie zgadzają. Nie pozwolę nikomu krzywdzić homoseksualistów, którzy wykonują profesjonalnie, uczciwie swoją pracę. Czym innym jest ochrona osób z uwagi na uprzedzenia co do życia prywatnego, czym innym jest narzucenie prywatnych przekonań siłą, przemocą państwa. Polska musi być tu państwem wolności. Przecież również środowiska homoseksualnie nie chciałyby być zmuszane do drukowania w swoich drukarniach pozycji, które krytykują ich poglądy czy określają homoseksualizm jako chorobę. Jest wolność i tę wolność szanujmy.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!