Wiadomości

Zawieszona w prawach członka PiS za wpis na twitterze?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Radio Szczecin podaje, że Małgorzata Jacyna-Witt została zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. To pokłosie jej wpisów na Twitterze. Taką decyzję podjęły władze krajowe partii – podaje szczecińska rozgłośnia.

Radna, przewodnicząca klubu Prawo i Sprawiedliwość w sejmiku województwa zachodniopomorskiego, Małgorzata Jacyna-Witt, zamieściła w niedzielę wpis na Twitterze wraz z jej zdjęciem z pola golfowego. “Jak tam chłopcy z Platformy Obywatelskiej? Haratacie w pospolitą gałę? No widzicie. A ja, z Prawem i Sprawiedliwością na najlepszym w Polsce polu golfowym i jednym z trzech najlepszych w Europie, haratam sobie w golfa z handicap 13,5 jak Tiger Woods, Barack Obama, Joe Biden Ivanka Trump i jej mąż” – napisała Jacyna-Witt.

Wpis radnej wywołał falę krytyki. “Kiedy snobizm wejdzie za mocno…” – skomentowała znana publicystka Kataryna. “Bo ja jestem elitą, a Pani jest – zakompleksioną, ale z wysokim mniemaniem o sobie” – odpisała jej Jacyna-Witt. W kolejnych wpisach radna PiS tłumaczyła też, że gra w golfa to nie snobizm i sama uprawia ten sport od 20 lat. “Wcześniej (grałam – red.) w tenisa. Też snobizm? Rozumiem, że jako pisówka powinnam drzeć pierze albo smażyć kotlety?” – pisała polityk.

O ocenę wypowiedzi radnej PiS zapytany został podczas wtorkowej konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller. – Jeżeli chodzi o kwestię pani radnej ze Szczecina, to ja mogę powiedzieć tylko wprost, że to jest wypowiedź, która jest mi obca, wypowiedź, która nie powinna mieć miejsca, wypowiedź, od której się jednoznacznie dystansuję. Innej odpowiedzi z naszej strony państwo nie otrzymacie. W taki sposób nie powinno się wypowiadać, i tyle w tym temacie – ocenił.

Wcześniej Małgorzata Jacyna-Witt zdążyła przeprosić za swój wpis. Stwierdziła, że jej celem była… promocja zdrowego trybu życia.

“Wszystkich, których obraziłam moim wpisem o mojej grze w golfa – serdecznie przepraszam. Nie było moim celem wywyższanie się, czy. Wręcz przeciwnie! Szanuję wszystkich i serdecznie namawiam do zdrowego trybu życia. Chyba w tym namawianiu trochę przesadziłam” – napisał szczecińska radna Prawa i Sprawiedliwości.

/dorzeczy.pl, fot. Radio Szczecin/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!