Wiadomości

Zatrzymany Marokańczyk został przekazany Straży Granicznej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We wtorek dzielnicowy pszczyńskiej komendy zwrócił uwagę na młodego mężczyznę idącego wzdłuż krajówki w Goczałkowicach-Zdroju. Mężczyzna sprawiał wrażenie, że się zgubił. Po zatrzymaniu okazało się, że to nieposiadający dokumentów 20- letni obywatel Maroka.

We wtorek, około godziny 16:30, dzielnicowy, jadąc drogą krajową numer 1 w Goczałkowicach-Zdroju zwrócił uwagę na młodego mężczyznę o ciemnej karnacji, który stwarzał wrażenie osoby zagubionej. Co więcej, gdy tylko zauważył radiowóz, zaczął się nerwowo zachowywać. W związku z podejrzeniem, że napotkany młody człowiek może być imigrantem, mundurowy natychmiast podjął interwencję.

Mężczyzna nie mówił po polsku, bardzo słabo posługiwał się językiem angielskim, nie wiedział, w jakim jest kraju i nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Deklarował, że jest obywatelem Maroka, ma 20 lat, a sytuacja w jego kraju zmusiła go do ucieczki. Jego celem był Berlin. Młody mężczyzna był głodny i wycieńczony. W związku z nielegalnym przebywaniem na terenie naszego kraju Marokańczyk został zatrzymany, a następnie przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Policjanci cały czas podejmują działania mające na celu ochronę granic Unii Europejskiej. W ochronie jej nienaruszalności wspieramy straż graniczną. Organizowana przy udziale służb białoruskich nielegalna migracja ma doprowadzić do destabilizacji sytuacji politycznej i zagrozić bezpieczeństwu Polski i Unii Europejskiej. Nasze wspólne działania pokazują jednak, że gęste sito pozwala tylko jednostkom na moment przedostać się dalej.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!