Wiadomości

Zatrzymano obu Ukraińców podejrzewanych o atak na Ukrainki w Nacpolsku. Jedna z nich nie żyje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zaledwie w ciągu kilku godzin od zdarzenia płońscy policjanci zatrzymali dwóch cudzoziemców podejrzewanych o zaatakowanie nożem 2 kobiet w miejscowości Nacpolsk. 29-latka zginęła na miejscu. Druga kobieta walczy o życie w szpitalu. Zatrzymani na razie są w policyjnych celach.

Około godz. 13:15 dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w miejscowości Nacpolsk (gm. Naruszewo) dwie kobiety zostały zaatakowane nożem przez mężczyzn. Skierowani na miejsce funkcjonariusze wspólnie z ratownikami medycznymi udzielili pomocy rannym. Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej na posesję przyjechało dwóch mężczyzn którzy prawdopodobnie zaatakowali nożem kobiety, po czym odjechali. Krzyk usłyszały osoby postronne, które powiadomiły służby.

Jedna z pokrzywdzonych zabrana została pogotowiem lotniczym do szpitala, druga pomimo akcji reanimacyjnej zmarła. Wraz z kobietami w mieszkaniu przebywała dwójka dzieci w wieku 2,5 roku oraz 5 miesięcy, które zostały zabrane do szpitala na badania. Kobiety od około trzech miesięcy wynajmowały mieszkanie w miejscowości Nacpolsk. Nie utrzymywały bliższych kontaktów z sąsiadami.

Pojazd, którym oddalili się sprawcy kilka kilometrów dalej uczestniczył w zdarzeniu drogowym, na drodze prowadzącej do miejscowości Zaborowo. Kierowca najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Podróżujący autem mężczyźni dalej uciekli pieszo.
W wyniku pościgu płońscy kryminalni niespełna godzinę od zdarzenia zatrzymali jednego z nich, który był nietrzeźwy.

Dla całego stanu osobowego płońskiej jednostki Policji ogłoszony został alarm. W akcję zaangażowany był również przewodnik z psem tropiącym, policjanci z Samodzielnego Pododdziału Policji w Płocku oraz funkcjonariusze m.in z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP zs. w Radomiu.

Drugiego z mężczyzn 27-latka policjanci zatrzymali tuż po godz. 19:00 kilka kilometrów od miejsca zdarzenia, w jednej z pobliskich miejscowości. Obydwaj obcokrajowcy trafili do policyjnego aresztu.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska
KPP PŁońsk

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!