Wiadomości

Zatrzymano mężczyznę, który napadł na działacza PiS zbierającego podpisy pod listą poparcia dla Andrzeja Dudy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

52-letni Wiesław K. we wtorek w Prokuraturze Rejonowej w Miastku usłyszał zarzut stosowania przemocy wobec 60-letniego Mariusza T., któremu przeszkodził w zbieraniu podpisów pod listą poparcia dla kandydata na prezydenta RP Andrzeja Dudy. Zabrał on nadto i ukrył listę w swoim mieszkaniu – podała stacja RMF.

„Wiesławowi K. zarzucono, że 22 lutego w Miastku stosował przemoc wobec Mariusza T. polegającą na uderzeniu pięścią w brzuch i szarpaniu w celu zmuszania go do zaniechania zbierania podpisów od osób popierających kandydata na prezydenta RP, przeszkadzając tym samym w sporządzaniu dokumentów wyborczych. Następnie zabrał Mariuszowi T. i ukrył w swoim mieszkaniu teczkę z listą zawierającą dane osobowe i podpisy osób popierających kandydata na prezydenta RP stanowiące dokumenty wyborcze. To przestępstwo z art. 249 p. 4 w zbiegu z art. 248 par. 3 kk i w zbiegu z art. 191 par. 1 kk w związku z art. 11 kk” – powiedział prok. Krzemianowski.

Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec Wiesława K. środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazał mu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 10 m oraz poręczenie majątkowe w kwocie 1000 zł.

Czytaj też:

Napad na działacza PiS zbierającego podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!