Wiadomości

Zatrzymano jednego ze sprawców brutalnego napadu na kantor w Nowym Targu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali 24-latka, który był jednym ze sprawców brutalnego napadu na właściciela kantoru. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do napadu doszło nad ranem 27 lipca br. w Nowym Targu. Kilku zamaskowanych mężczyzn weszło do domu właściciela kantoru przez otwarte okno. Napastnicy byli bardzo brutalni i bezwzględni, wobec mężczyzny jak i jego żony. Oboje zostali zaraz na początku skrępowani a następnie stosowano wobec nich przemoc fizyczną. W ten sposób przestępcy uzyskali min. klucze do kantoru, samochodu, kody do sejfu oraz pilot do dezaktywacji systemu alarmowego. Następnie samochodem właściciela sprawcy pojechali do kantoru znajdującego się w centrum miasta, weszli do środka a z sejfu zabrali znaczną ilość gotówki. Po rabunku przestępcy odjechali z miejsca i na granicy Nowego Targu porzucili skradziony pojazd.

Postępowanie w tej sprawie prowadzili nowotarscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Skrupulatna i drobiazgowa analiza zebranego materiału dowodowego w tej sprawie doprowadziła do przełomu. Policjanci wytypowali podejrzewanego o udział w napadzie.

We wtorek (tj. 25 września br. ) w Warszawie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, realizujac postanowienie Prokuratora zatrzymali 24-letniego mieszkańca Warszawy. W czwartek usłyszał zarzuty dokonania rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną ( art.280 par. 1 KK ) za co grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Policja i prokuratura nadal prowadzą czynności w tej sprawie i planowane są kolejne zatrzymania.

/policja.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!